HAKKIMIZDA

21.yüzyılın anlayışına değer katıyoruz.

2006 yılında kurulmuş olan Farmakim Lojistik A.Ş. Sağlık sektörüne yönelik sıcaklık kontrollü depolama, sipariş yönetimi, sekonder ambalajlama, dağıtım ve nakliye hizmetleri vermek üzere yola çıkarak Sağlık Bakanlığı onayının ardından sektörde hizmetlerine başlamıştır.

Ayrıca takviye edici gıdalar, OTC ürünleri, veteriner ilaçlar ve kozmetik ürünler gibi kontrollü depolama gerektiren ürün gruplarında da  lojistik operasyonlarını yürütmek üzere tesisin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İşletme Kaydı da bulunmaktadır.

Farmakim Lojistik, başta beşeri ilaç sektörü olmak üzere veteriner ilaçları, OTC, kozmetik, medikal sektörü, hastaneler ve ilaç aktif hammadde firmalarına lojistik hizmetleri sunmayı amaçlamaktadır.

Sağlık sektöründe insanların sağlıklı, mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak misyonuyla yola çıkan firmamız, sürekli genişleyen yelpazesi ile iç ve dış pazarda hizmet sunduğumuz her birimin tercih ettiği, geleceği planlayarak farklılık yaratabilen birlikte çalışılmak istenen güvenilir bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sancaktepe Yenidoğanda kurulu olan tesisimizde profesyonel olarak ve son teknolojiler kullanılarak gerekli teknolojik alt yapı kurgulanmış ve hizmetinize sunulmuştur.

Mülkiyeti Farmakim A.Ş. ye ait olan depomuz 6.800 m2 arazi üzerine kurulmuş ve 10.000 m2 kapalı alana sahiptir.

12.000 palet kapasitesi ile dar koridor sistemine göre özel olarak dizayn edilmiş raf sistemlerimiz Euro palet depolamasına uygun olarak düzenlenmiş olup istenildiğinde ISO palet sistemine uygun olarak adapte edilebilmektedir. Buna uygun olarak dar koridorlar için özel tasarlanmış elektrikli forklift makinaları ile hizmetlerimiz gerçekleştirilmektedir.

Red ve iade ürünlerin depo içinde ayrı bölmelerde kilitli olarak saklanması için gerekli düzenlemeler yapılmış durumdadır.

Depo bölümlerinde 30 ayrı noktadan ısı ve nem kontrolü yapılmakta ve kontrol sonuçları “anlık” olarak takip edilebilmektedir. Bu sayede depomuzun ısıtma ve soğutma işlemleri Sağlık Bakanlığı normlarına göre düzenlenmektedir.

Yangın söndürme prosedürlerine uygun olarak yangın tüpleri, yangın dolapları ve yangın söndürme sistemi bulunmaktadır. Ayrıca otomatik duman tahliye pencereleri ile yangın güvenliği konusunda gerekli her türlü sistem depomuz bünyesinde mevcuttur.

Acil durum planları ve konu ile ilgili personel eğitimleri periyodik olarak güncellenmektedir.

Depo giriş ve çıkışları parmak izi okuyuculu özel kilit sistemleri ile tasarlanmış olup sadece gerekli ve yetkili personelin depo alanında bulunması temin edilmiştir.

Depomuzda 9 adet çıkış, 2 adet giriş  rampası bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı’nın GMP ve GDP kurallarına uygun olarak tasarlanmış binamızda müşterilerimize yüksek standartta hizmet vermeyi amaçlamaktayız.